PSYCHOBLÓGIA

Psychofilmológia III.

Kedy napísať nový príspevok ak nie 22.2? Tento vskutku krásny deň a ešte krajší dátum (o 6 rokov bude ešte dvojkovejší) využijem naplno a ponúknem Vám ďalšie typy na ďalšie zhliadnutiahodné filmy.

Internet je skvelá vec! Spája ľudí po celom svete a zároveň vytvára priepasť medzi tými, ktorí sú si najbližšie (fyzicky). Paradox? Trochu. Jeho používanie je samozrejmosťou. Prináša množstvo výhod, a -o čom sa už hovorí čoraz viac- zároveň množstvo nevýhod (tie si na domácu úlohu zhodnoťte každý subjektívne). Filmy uvedené nižšie až kruto reflektujú dobu internetu, ktorú žijeme a poukazujú práve na to, ako negatívne dokážu sociálne médiá ovplyvniť život ľudí. Mňa chladnou nenechali (Vás možno nechajú, nevadí) !

Prvý na zozname je:

 

Men, women & children

(in slovakaj: Muži, ženy a dzeci)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Men, women & children

Tento film mi prišiel ako skvelá ukážka vytvárania si internetovej identity, do ktorej premietame vlastné túžby, potreby, chtíče a prejavujeme sa spôsobom, akým chceme, aby nás druhí vnímali (ako keď sme si dávali na pokeci do kolonky vek o 4-5 rokov viac ako v skutočnosti). Ľahko sa však môže stať, že budeme radšej a čoraz častejšie vo svete virtuálnom, kde sme obdivovaní, ako vo svete reálnom, kde o nás nikto nezakopne.

(Problém na obzore.)

http://www.csfd.cz/film/364011-muzi-zeny-a-deti/


 Cyberbully

Na internete sme hrdinovia, sme priamejší, dovoľujeme si toho viac, hranice sa posúvajú. To sa nám však môže vypomstiť. Tak ako sa vypomstilo hlavnej hrdinke (ta malá, z Gejm of trouns, čo sa ostrihala na chlapca).

http://www.csfd.cz/film/402975-cyberbully/prehled/


 

Disconnect

 

Hlavnou inšpiráciou pre pozretie tohto filmu bol herec Aleksander eS. Okrem jeho hereckého výkonu však na mňa zapôsobil i samotný dej a myšlienka (milé prekvapenie). Akými rôznorodými spôsobmi a čo všetko môže a dokáže internet pokaziť v životoch a vzťahoch ľudí ? Odpoveď Vám ponúkne hneď niekoľko (konkrétne 3) navzájom poprepletaných príbehov.   

http://www.csfd.cz/film/303454-disconnect/prehled/


 

Her

(v slovenskom znení : Ona)

Zamilovať sa do „umelej inteligencie“ so ženským hlasom? Áno, i to sa môže stať. Aspoň v tomto filme. A ak to pôjde takto ďalej, o pár rokov to nebude nič výnimočné. Naprogramujeme si (alebo niekto nám naprogramuje) dokonalého partnera podľa vlastných predstáv. Ale nahradí ľudský dotyk a skutočného človeka so všetkými prednosťami i chybami?

(Možno tým, ktorým nie je čo nahrádzať, ha).

http://www.csfd.cz/film/312650-ona/prehled/

 

Filmovaniu sa zdar!

(Ak máte tip, podeľte sa oň v komentári, ja si idem pustiť ďalší.. Psychofilmológia IV. na ceste)

Share on :

 

Napíš, čo Ti beží hlavou

Skús prečítať aj toto: