PSYCHOBLÓGIA

Vianočný hejtík

No čo detiská, na nejakú dobu som sa trochu odmlčala, no ok, na niekoľko mesiacov ale prisahám na banány, že som chcela niečo napísať. Už v lete 😀 o letných príbehoch (aj jesenných), ale akosi nevydalo… Možno prišiel ten správny čas sa zamerať na prokrastináciu? Alebo som čakala na múzu? Akurátnu zmes alko+tráva? No každopádne som späť – nesprávne naladená a s troma prdelmi fuck-upov.


Poďme na to.

Konečne je za nami ten mega hnus, ktorý kolektívne označujeme Vianoce a Nový rok, obdobie počas ktorého sociálne siete zaplavia strašné chobotiny ako napr.

 • fotky našich známych
 • príspevky našich známych (dementov), ktorí nijakým spôsobom za celý rok (ako aj tie predchádzajúce) neprispeli ľudstvu ako takému vôbec ničím, ale z nejakého dôvodu si majú potrebu rekapitulovať čo (ne)dokázali na soc. sieťach a ako čerešničku samozrejme pridať hlášku aký challenging bude rok 2019 a ako sa nekonečne tešia (pravdepodobne aký zbytoční budú aj naďalej). Mám chuť za nás hejterov odkázať, že je nám úplne u riti:
  • koľko kilometrov si odbehol
  • koľko si zarobil klientom
  • koľko lajkov si dostal na fb alebo srdiečok na instagrame
  • motivačné bullshity, ktoré si neuvedomuješ, že sú hovná, lebo ti prosto nenadelil toľko mozgu
  • koľko predsavzatí si (ne)splnil
  • aký poučný bol rok 2018
  • koľko motivačných kníh si prečítal
  • koľko krajín si navštívil
  • aký skvelý človek si myslíš, že si a pritom..
  • a úplne najviac zo všetkého nás nezaujíma, čo si myslíš, že si dokázal, pretože si nedokázal (pravdepodobne) vôbec nič.

Načo si to robíš? Ja rozumiem, že ťa nikto neuznáva a nepochváli ťa za to, že si nenarobil viac škody ako osohu, ale je naozaj hrozne veľmi úbohé, ak si týmto spôsobom ukájaš potrebu uznania. Honíš si ego (snáď len ego) na predstave, že niekoho inšpiruješ, alebo že ti niekto závidí a dokazuješ si to lajkmi?? Seriously? 😀 Radšej postni vtipné video so zvieratkami.

Ľudia sú strašní chudáci (8z10). A za #imablessed ti mám chuť dať #tychudak a kopanec do hlavy z otočky. Čo si prežil rakovinu? Rozpad, chorobu v rodine? Ak áno, tak verím, že to nepotrebuješ zdieľať s celým svetom.. Keď si taký děsne blessed, tak prečo niekomu nepomôžeš? Aby niekto poďakoval tebe za niečo, čím si mu pomohol v živote. Choď sa pozrieť do zrkadla a spýtaj sa, koľkým ľudom, zvieratkám, mimozemšťanom si tento rok pomohol. A myslím, že aj keď niečo napočítaš, tak určite nebudeš mať potrebu sa tým chváliť.

 

Ale toto je blog pozitívny, o láske a porozumení, vzájomnej podpore, životnej ceste dievčiny s hraničnou poruchou osobnosti. Bože, strašné sračky meliem. Len si tu vybíjam frustráciu.

No, ako som sa tento rok vysporiadala s týmto obdobím? Podotýkam, že je jedno z najťažších pre veľa ľudí s poruchami. Citové vydieranie kulminuje a nedá sa kam schovať (ok, za fľašku) a to ti povie 9 z 10 jednorožcov v mojej terapeutickej skupine. A to už je solídny vzorek.

Takže ako? Veľmi elegantne. Ušla som na opačný koniec sveta a NIČ, naozaj absolútne nič lepšie som pre seba a druhých nemohla urobiť.

Vieš Ti tlačia už od septembra, že sa blíži ten mega super sviatok plný lásky, pokoja a iných chujovín, ktoré nezažiješ? No, tak tento rok som si povedala, že a dosť bolo. Skvelá príležitosť pozliepať zvyšky dovolenky, urobiť z toho 3 týždne voľna a keďže zima a tma nerobí dobre mojej hlave a ani čas strávený s najbližšími (aj keď mám pocit, že to je len slovo, lebo moji najbližší vedia o mne menej ako predavačka z Billy, ktorá ma už pozná a markuje mi v piatok večer víno a zmrzlinu na moju selfpitty party :D). V robote začína sezóna od januára, ktorá mala končiť pred letom, ale mne skončila až teraz pred Vianocami, takže vybitá ako baterky v mojom vibrátore už nebolo o čom špekulovať a prišiel čas dvihnúť kotvy a ísť si vyhrievať rodidlá niekam do tepla.

Vacation GIF by Scorpion Dagger - Find & Share on GIPHY

A čo bolo ďalej si povieme nabudúce. Aj to, ako to mi to ide v skupine. A tak ďalej..

Dúfam, že hento vyššie neberiete moc osobne.

Lujza.

Napíš, čo Ti beží hlavou

Skús prečítať aj toto: